BIK wspomaga kampanię informacyjną systemu dokumenty zastrzeżone

Dziś jest: Czwartek, 17 czerwca 2021, Imieniny: Adolfa, Ignacego
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

BIK

2009-08-18

BIK wspomaga kampanię informacyjną systemu dokumenty zastrzeżone

Od roku trwa społeczna Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE. W tym czasie o ponad połowę udało się zwiększyć ilość zastrzeganych dokumentów tożsamości, które zostały zgubione lub skradzione...

Zastrzeganych jest obecnie około 15.000 szt. miesięcznie – to tak, jakby np. wszyscy mieszkańcy średniej wielkości miasta nagle zgubili swoje dokumenty! W Centralnej Bazie Danych Systemu znajduje się ponad 1.900.000 różnych dokumentów, w tym ponad 800.000 to dokumenty tożsamości (głównie dowody osobiste, prawa jazdy i paszporty).

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE chroni przed całym wachlarzem przestępstw. Na podstawie danych przygotowanych przez nasze Biuro wiadomo, że w samym sektorze bankowym, w ciągu ostatnich 12 miesięcy powstrzymano prawie 10.000 prób wyłudzeń kredytów na łączną kwotę 321 milionów złotych. Co za te pieniądze można by zrobić? Można kupić 200 tys. zestawów komputerowych dla szkół, sfinansować roczną działalność wszystkich muzeów w Polsce, czy wybudować 2 mosty świętokrzyskie.

Jednym ze znaczących elementów Kampanii jest współpraca z Policją. Dzięki aktywnemu wsparciu Komendy Głównej i Komend Powiatowych, informacja o Systemie DZ trafia do wszystkich jednostek terenowych na terenie całego kraju, a stamtąd do każdej osoby, która zgłasza problem kradzieży dokumentów:

„Powinniśmy głośno mówić o konieczności zgłaszania faktu kradzieży dokumentów. Najlepiej, aby zgłaszać to zarówno w banku, jak i na policji. To z pewnością pozwoli na wyeliminowanie wielu prób wyłudzeń i oszustw, uchroni też nas przez wymiernymi stratami” - Mariusz Sokołowski, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji

Kampanii patronuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ideę akcji licznie popierają urzędy miast i gmin w całej Polsce. Informacja o Systemie trafia wprost do Wydziałów Ewidencji Ludności wszystkich gmin. Oprócz rozpowszechnienia materiałów informacyjnych w budynkach magistratów, na miejskich portalach internetowych pojawiły się szczegółowe informacje, jak reagować w przypadku utraty dokumentów oraz linki do specjalnego portalu http://www.dokumentyzastrzezone.pl/.

Od lipca 2009 roku Kampanię wspiera Federacja Konsumentów – najdłużej działająca w Europie Centralno-Wschodniej organizacja konsumencka:

„Patronujemy Kampanii Informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE rozumiejąc jej znaczenie dla ochrony ekonomicznych interesów konsumentów” - Małgorzata Niepokulczycka, Prezes Federacji Konsumentów

Źródło: bik.pl

» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.